Žyma: papuošalai

  • Vestuviniai žiedai: jų istorija, reikšmė bei naudojami brangakmeniai

    Vestuviniai žiedai: jų istorija, reikšmė bei naudojami brangakmeniai

    Vestuviniai žiedai yra simbolinės reikšmės ženklai, kurie paprastai dėvimi kaip santuokos bei amžinos meilės ženklas. Įprastai pora jais apsikeičia vestuvių ceremonijos metu, tačiau įsimylėjėliai vis dažniau sugalvoja ir kitokių būdų žiedams apsimainyti. Lietuvoje vis populiaresnėmis tampa humanistinės ceremonijos, kuriose vietoje žiedų keitimosi atliekami kiti ritualai. Vis dėlto, žiedų tradicija ne veltui siekia gilią senovę. Tad kokia santuokos žiedų bei brangakmenių reikšmė ir istorija?

    Vestuvinių žiedų istorija

    Vestuviniai žiedai turi giliai įsišaknijusią istorinę prasmę. Jie simbolizuoja amžiną meilę, vientisumą ir sąjungą tarp sutuoktinių. Vestuvinių žiedų istorija siekia senovės laikus ir yra gausybės kultūrų, tradicijų ir mitologijos dalis. Ši tradicija turi gilias šaknis, kurios kilmės pasakojimai gali skirtis skirtingose šalyse ir religinėse bendruomenėse.

    Senovės Egipte ir Graikijoje vestuviniai žiedai (Indivi) buvo simbolinis sąjungos ženklas. Tuometiniai egiptiečiai dėvėjo paprastus metalinius žiedus. O štai Graikijoje vestuviniai žiedai dažniausiai buvo puošiami raidėmis ar simboliais.

    Viduramžiais Europoje vestuviniai žiedai buvo gaminami iš aukso arba sidabro ir turėdavo sudėtingą tekstūrą: heraldiniai simboliai, sudėtingi šriftai. Kai kuriose kultūrose, pavyzdžiui, Airijoje, iki šiol yra tradicija perduoti šeimos vestuvinį žiedą iš kartos į kartą, todėl dalis šeimų išties turi relikvijų siekiančių viduramžių ir dar senesnius laikus.

    Krikščionybėje vestuviniai žiedai įgijo ypatingą simbolinę reikšmę. Jie tapo simboliu, kuris reiškia Dievo palaiminimą ir meilės sąjungą tarp vyro ir moters. Tais laikais paplito ir idėja apie apvalų vestuvių žiedą, kuris reiškia begalinę meilę, amžinumą.

    Populiariausi brangakmeniai Lietuvoje

    Šiandieninėje visuomenėje vestuviniai žiedai dažniausiai yra auksiniai arba platininiai ir neretai papuošti brangakmeniais. Lietuvoje populiariausi brangakmeniai yra šie:

    1. Deimantai. Jie yra vieni iš populiariausių ir vertingiausių vestuvinių žiedų brangakmenių. Jie garsėja savo spindesiu, kietumu ir amžinumu. Deimantai dažniausiai atstovauja meilės ir amžinumo simboliui. Jie buvo vertinami ir trokštami jau nuo seniausių žmonijos laikų. Istorijoje galima rasti šaltinių, kad jie buvo vertinami ir naudojami jau daugiau nei 2000 metų prieš Kristų.
    2. Safyrai. Safyrai yra žinomi savo intensyviu raudonu spalvos atspalviu, tačiau jie taip pat gali būti gelsvi, žali, mėlyni arba kitokių spalvų. Šie brangakmeniai simbolizuoja ištikimybę, romantiškumą ir meilę. Safyrai yra vieni seniausių žinomų brangiųjų akmenų. Antikinėje Graikijoje bei Romoje jie buvo vertinami dėl savo grožio bei spalvos. Jie buvo ypač geidžiami viduramžių karalių bei didikų, kurie mėgdavo puošti savo papuošalus, karūnas safyrais.
    3. Rubinas. Šis brangakmenis yra žinomas dėl savo intensyvaus raudono atspalvio ir dažnai yra siejamas su aistra, meile bei stipria emocine ryšiu. Senovės Indija ir Šri Lanka buvo pirmosios vietos, kur rubinai buvo iškasti ir vertinti jau nuo 2000 metų prieš Kristų. Jau tuomet Indijoje buvo gaminami rubinų žiedai, auskarai ir kitos juvelyrinės puošmenos.
    4. Smaragdai. Smaragdai yra žaliais atspalviais spindintys berilai. Jie atstovauja derlingumui, amžinam gyvenimui ir atvirumui meilei. Egipto faraonai vertino smaragdus kaip gyvenimo, augimo ir amžinumo simbolį. Smaragdai buvo įtraukti į karalių karūnas, drabužius ir amuletus. Buvo tikėta, kad jie suteikia galią ir apsaugą.
    5. Safyrai. Safyrai dažniausiai yra mėlyni arba melsvai žali. Jie simbolizuoja ištikimybę, sąžiningumą ir pagalbą vienas kitam per gyvenimą. Antikinė Graikija taip pat vertino safyrus. Jie buvo laikomi simboliu šviesos, dangaus ir dieviškos galių. Safyrai buvo naudojami didikų ir religinių asmenų puošmenose bei drabužiuose.

    Kaip matoma, šie brangakmeniai buvo branginami jau nuo senųjų laikų, tad ne veltui ir dabar jie naudojami papuošalų industrijoje, ypač sužadėtuvių bei vestuvių žieduose.

  • Fashion Gold papuošalai: 5 klaidos, kurių turėtumėte vengti

    Fashion Gold papuošalai: 5 klaidos, kurių turėtumėte vengti

    Fashon Gold aukščiausios kokybės papuošalai yra puikus sprendimas bet kokiai progai. Vis dėlto, derinant papuošalus, kartais padarome klaidų. Kokios jos?

    1. Nešioti papuošalus, kurie netinka prie aprangos

    Kaip viena iš dažniausiai pasitaikančių papuošalų nešiojimo klaidų, stebina tai, kad nepaisant lengvų mados patarimų ir patarimų, daugelis moterų vis dar nežino, kaip papuošalus derinti su apranga. Pavyzdžiui, matote daug moterų, nešiojančių didelius, ryškius, kabančius auskarus arba blizgančius žiedus su džinsais arba nešiojančių auksinius papuošalus su apranga su sidabro raštais ar siuvinėjimais.

    2. Nešioti papuošalus, kurie netinka šiai progai

    Dar viena dažna papuošalų klaida, kurią dažniausiai daro moterys, yra tai, kad jos nešioja netinkamus papuošalus netinkamose vietose. Kaip ir aprangą, ne visus papuošalus galima nešioti visur. Sietyno auskarai ir dideli lankeliai atrodo puikiai, tačiau jie nėra skirti oficialiems renginiams ar biuro aprangai. Vietoj to, pasirinkite porą mažų sidabrinių smeigių, kurios gali paaukštinti jūsų iškilmingą aprangą. Rinkdamiesi papuošalus turite atsižvelgti į progą, renginio laiką ir aplinką, kurioje jis bus, kad įsitikintumėte, jog nesate toks keistas.

    3. Nešioti nešvarius papuošalus

    Galite nepastebėti arba nepastebėti smulkių dėmių, nešvarumų ar susikaupusių nešvarumų ant jūsų papuošalų, bet kiti to nepastebės, ir tai yra didelis posūkis. Visada įsitikinkite, kad papuošalai, kuriuos nešiojate, yra švarūs, net jei tai yra mažų smeigtukų pora. Norėdami gauti geriausius rezultatus, profesionaliai nuvalykite papuošalus bent du kartus per metus. Reguliarus valymas padeda išlaikyti jūsų papuošalus nesugadintus, išlaikyti jų blizgesį ir blizgesį, taip pat pailginti jų tarnavimo laiką, nes išvengiama sutepimo.

    4. Nešioti per daug Fashion Gold papuošalų

    Vis dėlto, jei mėgstate nešioti papuošalus arba išgyvenate vieną iš tų dienų, kai norite pasipuošti, nepersistenkite. Dažniausiai dėvint per daug papuošalų kenkia bendrai išvaizdai. Tai taip pat neleidžia jūsų vertingiems kūriniams išsiskirti, padaryti pareiškimą ar būti tikrai įvertinti. Visada vadovaukitės „mažiau yra daugiau“ koncepcija, kai papuošite savo aprangą papuošalais, ir atsispirkite norui nešioti tuos sunkius auskarus, karolius, apyrankes ir žiedą. Laikykite jį minimaliu ir klasikiniu, kad atrodytumėte elegantiškai ir be pastangų.

    5. Nenusiimkite papuošalų einant į vandenį

    Prieš einant į dušą ar maudytis, lengviau pamiršti nusiimti smeiges ar žiedą, kurį nuolat nešiojate. Tačiau papuošalų nešiojimas vandenyje yra patikimas būdas juos sugadinti. Cheminės medžiagos, esančios asmens priežiūros gaminiuose, chloras, esantis baseinuose, ir sūrus jūros vanduo gali išblukti, susilpninti ir sugadinti jūsų papuošalus. Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės linkę daryti šią klaidą, yra ta, kad daugeliu atvejų rezultatai matomi ne iš karto. Tačiau, jei žala kartojasi, o tada, kai pastebite matomus požymius, jau per vėlu ką nors daryti. Todėl prieš eidami į vandenį, taip pat ir plaudami indus, visada nusiimkite Fashion Gold papuošalus!

  • Sužadėtuvių žiedai: kaip pasiruošti svarbiam klausimui?

    Sužadėtuvių žiedai: kaip pasiruošti svarbiam klausimui?

    Nusprendus žengti santuokos link, pirmiausia reikia įveikti dar vieną svarbų etapą. Tai pasipiršimas. Kiekvienas vyras, nusprendęs prašyti mylimosios rankos, jaudinasi ir nežino, nuo ko pradėti ir kaip viską suplanuoti. Šiame etape svarbiausia skirti pakankamai dėmesio žiedo pasirinkimui. Verta sužinoti, ne tik, kiek kainuoja sužadėtuvių žiedai, bet ir kokie jie gali būti.

    Kokio tipo žiedą rinktis?

    Šiandien sužadėtuvių žiedų pasirinkimas yra labai platus, tad tinkamą žiedą tikrai gali rasti kiekvienas. Svarbiausia, iš anksto apgalvoti, koks žiedas turėtų būti. Sužadėtuvių žiedų gali būti labai įvairių. Vieniems labiau patinka klasikiniai sužadėtuvių žiedai su akcentiniu akmeniu, kiti renkasi kitokio stiliaus žiedus. Pavyzdžiu, sužadėtuvėms galima rinktis trijų ar net penkių akmenų žiedelį. Taip pat labai populiarūs halo stiliaus žiedai, kurie gaminami taip, kad pagrindinį akmenį apvalia juostele apsupa mažesni deimantai. Tai išskirtinai stilingas žiedas, kuris pastaruoju metu pasirenkamas itin dažnai.

    Kaip pasirinkti dydį?

    Žinant, kokio stiliaus žiedas labiausiai tiktų Jūsų mylimai moteriai, reikėtų pagalvoti, kokį dydį pasirinkti. Šis klausimas yra gana sudėtingas, tačiau lengvai išsprendžiamas. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų mylimoji nešioja žiedus, galite nesunkiai pamatuoti jau turimą žiedą ir sužinoti, koks dydis jai tinka. Taip pat vis dar populiarus būdas tai sužinoti yra pamatuoti žiedą moteriai miegant. O jeigu ir nepavyks parinkti tinkamo žiedo, nesibaiminkite, nes sužadėtuvių žiedai po piršlybų gana dažnai yra mažinami arba didinami. Juvelyras operatyviai pataisys situaciją nesugadindamas žiedo, o sužadėtinė galės džiaugtis nauju papuošalu, kuris jai idealiai tinka.

    Kur ieškoti geriausio varianto?

    Viskas priklauso nuo to, kokio žiedo ieškote. Žinoma, jog pradedant paieškas, geriausia būtų apsilankyti juvelyrinių dirbinių salonuose ir įvertinti, ar ten turimas pasirinkimas Jus tenkina. Galbūt jau pirmoje vietoje rasite Jums patinkantį variantą. O jeigu po ilgų paieškų nusivilsite, žinokite, kad vis tiek yra išeitis. Pastaruoju metu itin populiarūs juvelyriniai dirbiniai iš aukso gaminami pagal individualius užsakymus. Savo mylimajai galite užsakyti sužadėtuvių žiedą, kurį pagamins juvelyras. Tai bus tikrai įspūdinga dovana, nes toks žiedas bus vienetinis. Užsakant kokį žiedą, patys galite pasirinkti, kokios spalvos auksas turi būti naudojamas, koks turėtų būti žiedo stilius, dydis, papuošimai. Taip pat galite užsakyti žiedo graviravimą ir suteikti šiam papuošalui dar daugiau išskirtinumo. Individualiai gaminami sužadėtuvių žiedai užsakomi vis dažniau.