
Lietuvoje šiltnamiai yra ypač populiarūs. Juose daržoves ir augalus augina ne tik ūkininkai, bet ir gyventojai. Net ir nedideliuose sklypuose galima pamatyti šiltnamius, kuriuose noksta pomidorai ar žaliuoja agurkai. Visgi, kaip pasirinkti tinkamą šiltnamį?
Dengti plėvele
Tai yra pats paprasčiausias šiltnamio pasirinkimas. Nors toks šiltnamis reikalauja daugiau priežiūros, kai kurie žmonės vis dar renkasi auginti augalus po plėvele.Tam reikia pasigaminti arba įsigyti tikrai patvarų karkasą, ant kurio būtų tvirtinama plėvelė. Labai svarbu rinktis kokybišką, šiltnamiams pritaikyta plėvelę ir ją stipriai įtempti, kad vėliau ant stogo nesikauptų vanduo arba vėjas neišdraskytų šiltnamio sienų,. Pagrindinis trūkumas yra tai, kad tokį šiltnamį reikia kone kasmet dengti iš naujo.
Stikliniai
Stiklinius šiltnamius dažniausiai statoma tuomet, kai norisi sukurti jaukią, gražią oranžeriją arba kai šiltnamis yra labai mažas. Nes tai pirmiausia yra brangus pasirinkimas. Be to, stiklinių šiltnamių priežiūra daug sudėtingesnė nei polikarbonatinių. Juose taip pat reikia labai atsargiai elgtis, kad netyčia neišdužtų siena, stogas ar durys.
Polikarbonatiniai
Polikarbonatiniai šiltnamiai Lietuvoje yra patys populiariausi. Jie gaminami iš medžiagos, kuria dengiamas ir stoginės. Tai patikimas ir ilgaamžis sprendimas. Polikarbonatiniai šiltnamiai gali būti įvairių formų ir dydžių, todėl pasirinkimas labai platus. Galima rinktis ir skirtingų storių polikarbonatą. Vieną kartą pastatytas toks šiltnamis tarnaus dešimtmetį ir daugiau.
Kaip prižiūrėti šiltnamį teisingai?
Šiltnamio tarnavimo laikas priklauso ne tik nuo to, iš kokių medžiagų jis bus pagamintas, bet ir nuo to, kaip jį prižiūrėsite. Paprasčiausiai prižiūrimi polikarbonatiniai šiltnamiai, kurie iš tiesų nereikalauja daug priežiūros. Po vasaros, kai baigiasi aktyvusis sezonas, pakanka nuplauti sieneles su vandeniu ir muilu ir pašalinti nešvarumus ar užsilikusias augalų liekanas. Pavasarį procedūrą galima kartoti. Prižiūrint polikarbonatinį šiltnamį nereikėtų naudoti cheminių medžiagų, nereikėtų stipriai šveisti sienelių, kad jų nepažeistumėte ir nesubraižytumėte.
Taip pat labai svarbu apsaugoti šiltnamį nuo besikaupiančios drėgmės, kuri gali susidaryti polikarbonato lakštų kanaluose. Dažniausiai dėl tokios priežasties galima pamatyti pažaliavusias iš vidaus šiltnamio sienas. To išvengti galima dar montuojant šiltnamį. Jo sienas reikia užsandarinti specialia membrana. Reguliariai tikrinkite, ar užsandarinimas nesusidėvėjo, ar membrana neatsiklijavo ir jeigu taip nutiko, užklijuokite naują juostą. Taip prižiūrimi šiltnamiai tarnaus daug daugiau metų, nekeis savo spalvos ir atrodys tvarkingai.