Kaip parašyti tokį blogo įrašą, kad net močiutė skaitytų

Jei kada nors pagalvojote, kaip interneto vartotojai sugeba kurti patrauklius asmeninius tinklaraščius, šiandien bus atskleistos kelios paslaptys. Nesvarbu, ar jūsų tikslas yra dalintis kelionių įspūdžiais, kulinarijos receptais ar tiesiog asmeninėmis įžvalgomis, įdomus tinklaraščio įrašas gali pritraukti skaitytojų ir suteikti kūrybinio pasitenkinimo.

Šiame procese vis didesnį vaidmenį vaidina dirbtinis intelektas (DI). Šiuolaikinės technologijos leidžia pasitelkti DI įvairiose rašymo stadijose, pradedant idėjų generavimu ir baigiant teksto redagavimu. Aptarsime, kaip DI gali tapti jūsų pagalbininku kuriant įtraukiančius ir kokybiškus tinklaraščio įrašus.

Pirmiausia – apie ką rašyti? (DI tau padės!)

Pradėkime nuo svarbiausio – temos. Kartais būna sunku sugalvoti, apie ką norėtumėte parašyti. Bet čia į pagalbą gali atskubėti DI! Yra įvairių įrankių ir netgi paprasti pokalbių robotai, kurių galite paklausti: „Kokiomis temomis dabar būtų įdomu skaityti apie [jūsų blogo niša]?“ Arba galite tiesiog įvesti kelis raktažodžius, susijusius su jūsų pomėgiais, ir DI gali pasiūlyti jums krūvą idėjų. Pavyzdžiui, jei mėgstate gaminti, galite paklausti DI apie neįprastus receptus su tam tikrais ingredientais.

Rašome taip, lyg kalbėtumėmės su draugu (DI gali patarti!)

Kai jau turite temą, metas rašyti. Asmeniniame tinklaraštyje svarbiausia būti savimi. Rašykite taip, lyg pasakotumėte istoriją savo geriausiam draugui. Venkite pernelyg formalaus tono ir sudėtingų sakinių. O jei kartais pritrūksta žodžių ar norite paįvairinti savo kalbą, vėlgi galite pasitelkti DI. Yra įrankių, kurie gali pasiūlyti sinonimų, padėti perfrazuoti sakinius ar netgi patarti, kaip geriau struktūruoti tekstą, kad jis būtų įdomesnis ir lengviau skaitomas.

Paveikslėliai ir kiti smagumynai (DI čia irgi pravers!)

Kas nemėgsta gražių paveikslėlių? Vizualinis turinys labai svarbus norint pritraukti skaitytojų. Jei patys fotografuojate ar kuriate grafinius elementus – puiku! Bet jei ne, DI vėlgi gali padėti. Yra įrankių, kurie gali generuoti paveikslėlius pagal jūsų aprašymą. Pavyzdžiui, galite paprašyti DI sukurti iliustraciją, atitinkančią jūsų blogo įrašo temą. Tai tikrai pagyvins jūsų tekstą.

Apie ką tikrai nereikėtų rašyti (ir kur DI nepadės)

Žinoma, internete yra visko. Vieni žmonės mėgsta skaityti apie keliones, kiti – apie maistą, treti galbūt netgi domisi, kaip veikia statymai internetu. Tačiau asmeniniame tinklaraštyje geriausia koncentruotis į pozityvų ir įdomų turinį, kuris būtų naudingas ar bent jau malonus jūsų skaitytojams. Verčiau venkite temų, kurios gali būti prieštaringos ar skatinti neigiamas emocijas. DI gali padėti jums sugeneruoti tekstą bet kokia tema, bet tai nereiškia, kad viską reikėtų publikuoti.

Pabaigai – redagavimas (o DI vėlgi šalia!)

Kai jau parašėte savo šedevrą, nepamirškite jo perskaityti ir patikrinti, ar nėra klaidų. O kas gali padėti geriau nei DI? Yra daugybė gramatikos ir rašybos tikrinimo įrankių, kurie padės jums rasti ir ištaisyti klaidas. Tai padarys jūsų įrašą dar profesionaliau atrodantį.

Nepamirškite ir „Google“ paieškos – juk norite, kad jūsų kūrybą pamatytų kuo daugiau žmonių! Rašydami pagalvokite, kokius žodžius žmonės galėtų įvesti į „Google“, norėdami rasti jūsų temą. Įtraukite šiuos raktažodžius natūraliai į savo tekstą, ypač į pavadinimą ir pirmuosius sakinius. Taip pat verta pagalvoti apie vidinius ir išorinius saitus – nuorodas į kitus savo ar patikimus interneto šaltinius. Visa tai padeda „Google“ geriau suprasti, apie ką rašote, ir rodyti jūsų įrašą atitinkamose paieškos rezultatų puslapiuose. Pasidomėkite, kas yra SEO ir kam jis reikalingas – pravers…

Taigi, matote, parašyti įdomų blogo įrašą nėra taip sunku, ypač kai turite tokį pagalbininką kaip dirbtinis intelektas. Nebijokite eksperimentuoti, dalinkitės savo mintimis ir būkite savimi. O DI tegul būna jūsų kūrybos varikliukas! Sėkmės kuriant savo asmeninį tinklaraštį!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *