Kai romantika prasideda nuo bendro projekto..

„Ar tvirti santykiai gali prasidėti nuo bendros darbo užduoties?“

„Atsimenu, pirmą kartą jį pamačiau virtuvėlėje prie kavos aparato. Aš laukiau, kol prisipils puodelis, o jis stovėjo šalia – ramus, tylus, bet su kažkokia nepaaiškinama trauka. Tada pasakė: ‘Ar čia ta garsioji biuro kava, kurią visi keikia?’ Abu nusijuokėm. Po kelių savaičių mus paskyrė į tą pačią komandą, turėjome kartu užbaigti projektą. Dirbom iki vėlumos, pykomės, taikėmės, bet kažkaip tarp mūsų ėmė rastis daugiau nei tik darbinis ryšys… Dabar gyvename kartu jau antri metai. Kartais susimąstau – jei ne ta kavos pertraukėlė, ar būtume susitikę?“ – tokia istorija dalijosi Marija iš Panevėžio.

Darbo vieta – tai ne tik skaičiai, planai ir posėdžių salės. Tai ir žmonės. Jų emocijos, jų bendravimas, žvilgsniai, kuriuos pagauni tarp skaidrių pristatymo metu, ir šypsenos, kurias matai rytinio susitikimo metu. Tačiau ar tikrai iš tokių pradžių gali išaugti tvirtas ryšys?

Biuras – ne tik darbas, bet ir… gyvenimas?

Dauguma mūsų biure praleidžia daugiau laiko nei su artimaisiais. Per savaitę – 40 valandų, o kartais ir daugiau. Ar tai nenuostabu, kad per tiek laiko tarp kolegų gimsta šilti jausmai?

Bet ar darbo vieta – tinkama erdvė meilei? Viena vertus – taip. Juk čia gerai pažįsti žmogų: matai, kaip jis elgiasi stresinėse situacijose, kaip sprendžia problemas, kaip bendrauja su kitais. Tai nėra susižavėjimas vien iš išvaizdos. Tai pažinimas iš vidaus.

Beje, psichologai pastebi, kad net ir bendros pertraukos ar mažos biuro tradicijos – pavyzdžiui, bendros kavos pertraukos ar net žaidimų vakarai po darbo (kai kurios įmonės organizuoja tokius su tokiais prekiniais ženklais kaip Twinsbet Casino) – gali paskatinti ne tik komandinę dvasią, bet ir asmeninius ryšius. Juk emocinis artumas dažnai kyla būtent iš bendrų patirčių.

O gal per daug rizikos?

Žinoma, ne viskas taip paprasta. Santykiai darbe turi savų pavojų. Kas, jei išsiskirsite? Ar sugebėsite toliau dirbti kartu? Ar nekils nepatogių situacijų per susirinkimus? O jei vienas iš jūsų – vadovas, o kitas – pavaldinys? Tokiu atveju dar kyla ir etikos klausimų.

Kai kuriose įmonėse net draudžiami artimi santykiai tarp darbuotojų. Kitur – tiesiog reikalaujama apie juos pranešti. Kodėl? Nes verslui svarbi neutrali darbo atmosfera, o asmeniniai konfliktai gali tapti kliūtimi.

Kaip atskirti – trumpas flirtas ar kažkas daugiau?

Kartais tai tik žvilgsniai, trumpi pokalbiai ir neįpareigojantis flirtas. Bet jei pastebite, kad norisi ateiti į darbą tik dėl vieno žmogaus… Kad galėtumėt kartu pietauti, rašyti tuos pačius projektus ar tiesiog matyti jo vardą „Teams“ žinutėse – greičiausiai jau turite daugiau nei biuro romaną.

Tada verta paklausti savęs: „Ar šis ryšys man svarbus? Ar pasiruošęs rizikuoti?“ Jei atsakymas – taip, gal verta pabandyti. Bet svarbiausia – abipusis sutarimas ir pagarba.

Kaip išlaikyti ribas, bet neužgniaužti jausmų?

Patarimas paprastas: elkitės profesionaliai. Net jei jūsų santykiai peržengė darbinį lygį, darbo metu – tai vis dar kolega. Jokio atviro meilės demonstravimo, jokio išskirtinio elgesio. Asmeniniai pokalbiai – per pertraukas ar po darbo.

Taip pat naudinga susitarti dėl „plan B“: ką darysite, jei santykiai baigsis? Kiekviena pora tikisi, kad viskas bus gerai, bet darbinė aplinka reikalauja brandumo ir pasirengimo visiems scenarijams.

Ir visgi… ar gali iš to išaugti meilė?

Gali. Kaip parodė Marijos iš Panevėžio istorija – viskas prasidėjo nuo paprastos kavos pertraukos ir virto bendra kasdienybe. Santykiai, užmegzti darbe, turi pagrindą – bendras ritmas, bendri iššūkiai ir gilus vienas kito pažinimas. Jei tai nėra vien tik bėgimas nuo vienatvės ar nuobodulio – gali būti labai tvirta pradžia.

Žinoma, kiekvienas atvejis – unikalus. Nėra vieno atsakymo visiems. Tačiau jei jaučiate, kad tarp jūsų kažkas daugiau – nepabijokite. Tik elkitės atsakingai.

Marijos ir Pauliaus istorija šiandien

Praėjus dvejiems metams, Marija ir Paulius jau gyvena kartu, o visai neseniai įkėlė nuotrauką iš kelionės į Italiją – abu šypsosi, laikosi už rankų. „Dirbti kartu buvo iššūkis. Bet kartu dirbdami išmokome klausytis, suprasti ir palaikyti. Tai padėjo ne tik darbe, bet ir namuose“, – rašė jie po nuotrauka.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *